Askılı Etekler

Çeşit çeşit etek modelleri mevcut piyasada. Kalem etekler, çan etekler, balık etekler vs. Bunlardan biri de askılı etekler. Bu etekler zihninizde ilk olarak bahçıvan giyim tarzını canlandırabilir. Ama hiç alakası yok. Erkekler için olan askılı kot modelleri bayanlara etek konusunda uyarlandı ve bu modeller büyük ilgi gördü. Son dönemlerde trend olan askılı etekler bir süre daha gündemde duracağa benziyor. Zira birbirinden güzel askılı tasarımlar diğer modelleri geride bırakabiliyor. Etekten omuzlara doğru uzanan çizgiler modayı yansıtıyor bir nevi. Fiyat olarak diğer akrabalarından farklı bir özelliği olmayan bu etekler sayesinde şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Kendi tasarlayacağınız kombinlerle günün güzeli siz olabilirsiniz.

Askılı Uzun Etekler

Askılı uzun etekler yeni yaygılaşmaya başlayan özellikle tesettür giyimde karşımıza çıkan bir modeldir. Özellikle tesettür giyime baktığımızda hanımların bu yeni tarzı benimsediğini  görüyoruz. Yıllardır kullanılan etek modellerine askı eklenmesi sıfırdan bir tasarım gibi beğeni topluyor. Normalde askı deyince aklımıza tulumlar ve spor ya da kot elbise ve pantolonlar gelir ancak klasik uzun eteklerde de artık askı detayı kullanılmaya başlandı.

Askılı uzun eteklere baktığımızda yüksek bel tercih edildiğini ve kemerin göğüs altına kadar çıktığını görüyoruz. Yani ilk baktığınızda vücudu saran bir görünümü var. Bu nedenle görende elbise imajı da yaratabiliyor. Elbise yerine bu etekler tercih edilebiliyor. Zernişan gibi Neways gibi markalar askılı uzun eteklere koleksiyonunda daha çok yer vermiş ve oldukça beğeni toplamıştır.

Askılı etekler incelendiğinde en şık duranlarından biri kalem etek modeli. Bu kalem etekler önden bakıldığında bir çeşit etek-yelek görüntüsü veriyor ve zarif bir görünüm sağlıyor. Rahat sevenler için de bol etekler e uygulanmış askılı etek modeli de var.

Askılı Etekler

Askılı etekler, son iki yılın en çok dikkati çeken modelleri arasında yerini aldı. Daha çok tulumlarda görmeye alıştığımız askılar artık eteklerin de bir parçası hâline geldi. Ofis tarzından günlük giyime, davetlerden spor giyime kadar her çeşidinin üretildiği bu etekler şıklık ve farklılık arayan hanımların tercihleri arasında yerini alıyor.

Hemen her modele uyarlanan bu askılar kullanım kolaylığından çok şıklığa hizmet ediyor. Kalem etekten kloş eteğe birçok modele uygulanmış olan askılar özellikle beyaz tişört ya da bluzla oldukça şık duruyor. Askılı etekleri giyerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Askıların ön plana çıkması için zıt renk gömlekleri tercih etmelisiniz ki daha şık dursun. Ayrıca vücudunuza oturmayan bir eteği normal zamanda giyebilirsiniz ancak askılı etek söz konusu olduğunda bu etekler belinizde yığılacağı için pek de şık durmayacaktır. Bu model yerine başka bir model giyin daha iyi. Ayrıca herkesin vücut tipi farklı olduğundan herkese yakışan etek modeli de farklı olacaktır. Askılı etekleri giyerken buna dikkat edilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir