2018 Yaz Modası

Diyetlerle zayıflayalım, güzellik salonları, kuaförler derken yaz gelip çattı da geçiyor bile. Bu sene moda olan neler varmış hep beraber bir gezintiye çıkalım.

Moda olan ve öne çıkan bu yazın renkleriyle başlayalım isterseniz.  Biz kadınlar birkaç renk modaya hakim olsa bile yine kıyafet kombinlerimizi moda olan renklerden ağırlı olarak seçmeye çalışıyoruz. Bu yaz her yer yine cıvıl cıvıl renklerle dolu. Beyaz renk her zaman olduğu gibi kendisini bu yazda 2018 Yaz Modasında gösteriyor ve beyaz elbiselerde daha çok ağırlıklı olmak üzere bu sezon kullanılan renklerden. Özellikle sarı bildiğimiz açık renk sarı ve ben buradayım diye bağıran renkler yine soft renkler kadar moda. Sarı rengin yanında sütlü kahveleri ve kahverengini çanta ve ayakkabılarda nerdeyse her markanın her modelinde bulmak mümkün. Sarı ve kahverenginin bilinçli olarak uyumlu olması için bu sezon sarı renk tonları ne kadar belirgin ise kahverengi renk tonlamaların ise o derece sütlü kahverengine doğru kaçtığını görüyoruz. Belirtmeden geçmeyelim ayakkabılarda, çantalarda ipler ve püsküller oldukça revaçta. 2018 Yaz Modası bu yaz farklı olarak ister renkli olsun ister düz ve sade olsun, şapkalarla ön plana çıkıyor. Yaz geldi şapkalarımızı da takalım derseniz, önceleri daha çok plajlarda kullandığımız büyük hasır şapkalara benzer kumaştan ve süetten yapılmış şapkalar çok moda. Bu tarz şapkaların tüllerle süslenip cicili, bicili hale getirilmiş olanını mı giyinip çıkayım dersiniz yoksa tasarım ürünleri deri şeritlerle detaylandırılarak üretilmiş şapkaları mı tercih edelim dersiniz, hepsini bir çok markada rahatlıkla bulabiliyorsunuz.  Şapkalar için son olarak kafa yapınıza çok büyük geliyor diye düşünüyorsanız oval ve daha gösterişsiz olanları da var.

2018 Yaz Modası’ nda hem elbiselerinizde hem spor kıyafetlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz çiçekli ayakkabılarda spor kıyafetler satan mağazalarda bilindiğimiz lastik spor ayakkabılar, bez ayakkabılar kadar hemen hemen her yerde kullanılmış. Özellikle gençlere hitap eden spor mağazalarında çiçek motiflerini ve geometrik desenli ayakkabıları sıklıkla görüyoruz. Tabii çiçekli böcekli elbiselerin de, bu sezon raflarda yerlerini aldıklarını düşünürsek, kombinlerinizi yaparken hepsini birden üzerinize giyip evden çıkmayın deriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir