Makyajda Moda

Genellikle günlük hayatta hiç bir şey yapamasak bile bir göz kalemi sürerek kendimizi iyi hissedebiliriz. Makyaj hayatımıza gizli, sihirli bir dokunuştur. Kimi zaman hasta olduğumuzu, kimi zaman yorgun olduğumuzu ve kimi zamansa oldukça güzel görünmek için makyaj yaparız. Makyajda moda oldukça önemlidir. Nasıl ki her gitmek için bir giyinme adabı varsa, gidilen yere göre de bir makyaj adabı vardır. Günlük hayatta daha sade ve hafif tonlarda hatta mümkünse açık  renklerde makyaj malzemeleri seçilmelidir. Özel günlerde ve önemli toplantılar da ise daha şık kıyafetlerle ağır makyajlar tercih edilebilir. Makyaj yapabilmek oldukça tercih edilen bir yöntemdir fakat makyaj yaparken mutlaka kaliteli malzeme kullanmak gerekir. Kalitesiz malzemelerle yapılmış makyaj cildiniz için bir yıkımdır. Kalitesiz ve ucuz malzemeler ile yapılmış bir makyaj cildin içerisine nüfuz ederek ciltte sivilcelenmeye ve tahrişe neden olmaktadır. Aynı zamanda makyaj malzemeleri kesinlikle başkaları ile paylaşılmamalıdır.

Moda Makyaj Türleri

  • Günlük makyaj yaparak makyajda moda akımını takip edebilmeniz mümkündür. Günlük makyaj yaparken hafif kapatıcılar kullanmanız yeterlidir. Far veya kalın eye liner çekmenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken şeftali tonlarında bir allık ve siyah bir rimel ile günlük şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.
  • Gece makyajı yaparken, kullanılacak renkler oldukça belirgin olmalıdır. Gözler ön plana çıkarılarak yapılacak bir gece makyajı yaparken ilk olarak baz kullanmanız gerekir. Baz üstüne teninizle uyuşan bir krem fondoten ile tüm kusurlarınızı kapatarak işleme devam edebilirsiniz. Daha sonra gözaltı kapatıcısı kullanarak gözaltını hafif aydınlatmak gerekir. Koyu renk bir allığı elmacık kemiklerinizin üzerine sürebilirsiniz. Göz makyajı için ilk olarak uzun bir eye liner çekmeniz gerekir. daha sonra göz kalemi yardımıyla göz içini boyayınız. Genellikle siyah far kullanmanızı önererek göz kapaklarınıza uygulayınız. Tam olarak makyajınızı rimel ve açık renk bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.
  • Porselen makyaj, makyajda moda konusunun bir başka örneğidir. Porselen makyaj yapmak genellikle profesyonellerin işidir ve en belirgin özelliği ağır ve kat kat kapatıcılar kullanmaktan geçmektedir. Güzel kapatılmış bir cilt üzerine resim çizmek kadar güzel bir makyaj türüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir