Kime Nasıl Hediye Almalıyım Diyenlere Birkaç Öneri

Aile, ilk çağlardan beri toplumun yapı taşı olarak nitelendirilir. Eğitimin ve ahlakın temeli ailede atılır ve oradan hareketle bir toplum kalkınabilir. Aile yapısı ve gelenekleri modern çağların toplumsal değişimleri sebebiyle her ne kadar farklılaşmış olsa da ailenin önemi asla yadsınamaz bir gerçek olarak karşımızda duruyor. Ne zaman zorda kalsak ailemize koşar, onlardan yardım ve destek bekleriz. Eğer insan ailesiyle mutlu ve huzurlu ise aşamayacağı engel, üstesinden gelemeyeceği sorun yoktur.

İşte ailemizle mutlu ve huzurlu bir hayatı paylaşmanın vesilelerinden biri olan özel günlerde onlara verdiğimiz güveni ve özen gösterdiğimizi ifade etmenin yolu olan hediye almak da bu noktada önem arz etmektedir.

Babalarımız İçin Babalar Günü Hediyesi

Ailemizin en sert görünümünün altında duygusal mizaçlı babalarımızı bu özel günde mutlu etmek hiç de zor değil. Çoğunlukla tütün ürünleri onların beğenisine haiz olmakta başarı sağlıyor. Adının baş harflerinin işlendiği bir sigara tabakası güzel olabilir. Tütünden caymayan babalarımız için tütün kesesi cazip bir seçenek olmakla birlikte renk seçiminde koyu tercih etmek gerek her ihtimale karşı. Tütün çantası da bu kategorideki bir diğer ürün ve görselliğiyle göz dolduruyor. Bu tarz ürünlere bakmışken sigara sarma makinesi ile tütün kullanıcısı babanızı bir külfetten kurtarabilirsiniz. Sigara aksesuarları ise çok çeşitli ve ilgi çekici alternatifler sunuyor. Bu ürünler bu kapsamdaki en ucuz hediyelikler. Biraz daha maliyetli seçeneklere yönelebiliyorsanız pipo almak da etkileyici bir tercih olarak düşünülebilir.  Pipo meraklısı babanıza pipo aksesuarları alarak da beğenisini kazanabilirsiniz. Bunların yanı sıra değişik renk ve desen seçenekleri ile bir içki matarası farklı tarzlara hitap etmekte. Kanyak matarası da eski günleri anımsatarak mutluluk verebilir.

Annelerimiz için Anneler Günü Hediyesi

Anneler günü hediyesi alırken babalarımıza alırken olduğu kadar sıkıntı çekmeyiz. Çünkü anneler için hediyelik eşya alma seçenekleri neredeyse sınırsızdır. Ev dekorasyonu için buhurdanlık bulunmaz bir nimet olabilir. Bu dekoratif aksesuarı tamamlayacak mum çeşitleri bulmak hiç de zor değil. Kokulu mumlar özellikle tercih sebebi, zira hem görme hem koku alma duyusuna hizmet ederek kullananları cezbediyor. Ahşap hediyelik seçenekleri ise ürün çeşitliliğinin fazlalığı ve olanakların sınırsızlığı sebebiyle rağbet görüyor. Ahşabın kendine has dokusu ve sağlamlığı ile uzun yıllar süren bir etki sağlamak mümkün. Odanın havasını değiştirerek mistik ve hoş bir ortam sağlayan tütsü kokuları ile de annelerimizin beğenisini kazanmak zor değil.

Hediyelik eşya satın alırken dikkat edilecekler:

  • Hediyelik, kişiye özgün olmalı. Hediyelik eşya sadece görev savmak için alınmamalı.
  • Sevgiliye hediyelik eşya alırken özellikle daha önce hiç almamış hatta görmemiş olduğu bir ürün seçilmeli.
  • Hediyelik eşya erkek için de önemlidir, nasılsa beğenmiyor diyerek vazgeçilmemeli.

Eğer hediye alınan kişi zor beğenen biriyse onun da tercihleri göz önünde bulundurularak karar vermek yerinde olur. Bazı insanlar için kalpli çerçeveler yerine bon satın almak onun da beğenilerini önemsediğiniz anlamına gelir. (bong:  küçük nargile)

  • Armağan asla sadece maddi değeriyle ölçülemez. Her sene farklı bir zippo çakmak almak birine değer verdiğinizin göstergesi olmaktan ziyade bıkkınlık yaratır.
  • Sadece çok yakınlarınıza değil bazen bir iş arkadaşınıza yahut mahalle bakkalına da hediye verebilirsiniz ve bu hem sizi hem karşı tarafı mutlu eder. Kar küreleri, özellikle yılbaşında her yaştan insana verilebilecek en sevimli hediyelerdendir. Ufacık bir kar küresi belki de o yıl o insanın aldığı tek hediye olacak, bilemezsiniz.
  • Özel günlerde dostlarınızı da unutmamalısınız elbette. Demlik ve kaşıkların setle birlikte sunulduğu kupa bardak çeşitleri hem kullanışlı hem de bütçenize uygun bir armağan olabilir.
  • Doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi kişiye has günlerde ise biraz daha uğraşmanız gerekebilir. Çünkü bu günler senede bir defadır ve telafisi de pek mümkün olmaz. Böyle zamanlarda illa ki hazır bir ürün satın almak gerekmez; çeşitli süs eşyaları ve boncuklar ile, alacağınız sade bir gaz lambası, biraz emek ve özveri sayesinde el yapımı mükemmel bir hediyeye dönüşebilir.
  • Hediye sadece başkalarına verilecek diye bir kural yok. Bu sebeple fırsat buldukça kendinize de alarak birazcık kendini şımartmanın hiçbir sakıncası yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir