Leonardo DiCaprio En İyi Filmleri

2018 yılında 44 yaşına girecek olan aktör Leonardo DiCaprio filmleriyle olduğu kadar çevre konusundaki duyarlılığıyla da ön plana çıkarken Leonardo DiCaprio en iyi filmleri konusunda da tartışmalar devam ediyor. Genel anlamda Leonardo DiCaprio tüm filmlerdeki oldukça başarılı performanslarıyla dikkat çekerken, filmlerinin hepsinde de birbirinden usta yönetmenlerle çalışmasının da performansı konusunda oldukça olumlu etkiler içerdiği de kolaylıkla görülebiliyor. İşte Leonardo DiCaprio’nun en çok öne çıkan filmleri:

Titanic (1997):

Leonardo DiCaprio filmleri irdelendiğinde Titanic filminden ayrı bir paragrafta bahsetmek gereklidir. Usta yönetmen James Cameron tarafından çekilen ve Leonardo DiCaprio’nun başrollerinin Kate Winslet ile paylaştığı film aktörün sinemaya adım attığı en görkemli yapım olurken uzun yılar adından bahsettirmeyi de başarmıştı. Film o yıl Oscar ödüllerini de silip süpürdü. Filmde Titanic faciası işlenirken, filmdeki aşk hikayesi de izleyenleri yıllarca etkisi altına almayı başarmıştı.

Sıkıysa Yakala (2002):

Leonardo DiCaprio’nun filmleri arasında en özel yere sahip filmler arasında parmakla gösterilen ve aktörün başrollerini Tom Hanks ile paylaştığı 2002 yılı yapımı film olan Sıkıysa Yakala ünlü bir dolandırıcı olan Frank ve onu yakalamak isteyen FBI ajanının nefes kesen kovalamacasını anlatmıştı.

Zindan Adası (2010):

Fantastik bir adada akıl hastalarının kaldığı bir hastanede aniden ortadan kaybolan bir hastanın soruşturmasını üstlenen polislerin gittikçe daha karmaşık bir hal alan hikayesinin anlatıldığı ve Leonardo DiCaprio filmleri arasında her zaman özel bir yer edinen Zindan Adası uzun süre konuşulmaya devam etmişti.

Başlangıç (2010):

Orijinal adı Inception olan Başlangıç filmi Leonardo DiCaprio’nun bir üst basamağa geçişinin de anahtarı konumunda olurken, hem gerilim hem de bilimkurgu üründeki bu filmde bilinçaltına girdikleri bireylerin düşüncelerini etkileyerek casusluk yapan bir çetenin olağandışı hikayesi anlatılıyor. Leonardo DiCaprio fimleri 2010 yılı için oldukça önemli bir film.

Ve Diğerleri..

Leonardo DiCaprio gibi inanılmaz bir aktör söz konusu olunca filmleri yazmakla bitmemekle birlikte, Kanlı Elmas, Muhteşem Gatsby, Zincirsiz, Para Avcısı ve Köstebek gibi filmler de Leonardo DiCaprio en iyi filmleri başlığı için rahatlıkla eklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir