Dante Nin Mezarı Nerede ?

Yazmış olduğu İlahi Komedya eseri ile gönüllerde taht kurmayı başaran Dante, en önemli sanatçılardan bir tanesi olarak görülmektedir. Dante ile ilgili en çok sorulan sorulardan bir tanesi de neden öldü sorusu olmaktadır. Dante 1321 yılında hayata veda etmiş bir şairdir. Tam da İtalya’nın Rönesans zirvesinde ölüm sebebi olarak sıtma gösterilmiştir. O dönemde Avrupa’da çok yaygın olan sıtma nedeniyle sıkça gerçekleşen ölümler, Dante’nin ölümü için de aynı sebep olmuştur.

Dante’ nin mezarına nasıl gidilir ?

Dante hayranları ona olan sevgilerini gösterebilmek için bu dehanın mezarını ziyaret etmek isterler. Bu nedenle de birçok kişi Dante’nin mezarı nerede sorusunu sormaktadır. Dante, birçok şair çıkaran İtalya’da defnedilmiştir ve mezarı da buradadır. Basilica Of San Francesco Ravenna, İtalya; Dante’nin mezarının açık adresidir. İtalya’nın güneyinde olan bu yer, Ravenna’ya bağlıdır. Dileyen herkes buraya uçak seferlerinin bulunması nedeniyle kolaylıkla gidebilir.

Dante nasıl öldü, ölüm sebebi nedir ?

İtalyan şairi olan Dante, her ne kadar hayatını Fransa’da geçirmiş olsa da, sürgün sonrasında bir çok yeri gezerek en sonunda ravenna şehrinde yaşamaya başlamıştır ve hayatını da bu şehirde kaybetmiştir.Bu şaire hayran olan herkes, Dante’nin mezarı nerede sorusunu sıklıkla sormaktadır. O dönem için Avrupa’da yaygınlaşan sivrisinek vakaları sonucunda sıtma hastalıkları gitgide artmıştır. Dante, kendisini ısıran bir sineğin sıtma virüsü taşıması nedeniyle bu hastalığa yakalanmış ve  kendisi de bunu pek önemsemediği için kısa bir zamanda hayatını kaybetmiştir. Dante yine aynı yıl 1321 de defnedildi. Dante’nin mezarı nerede sorusu, onu ziyaret etmek isteyenlerin en çok arama yaptığı komulardandır. Kilisede defin töreni gerçekleşen Dante’nin cenaze törenine ülkenin çeşitli yerlerinden şairler ve felsefeciler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir