E –Devlet Üzerinden SSK Hizmet Dökümünü Sorgulama

SSK ya da SGK prim günlerini sorgulamak, hizmet dökümünü tam olarak görebilmek için kullanılacak en hızlı yöntem e – devlet sistemi olmaktadır. Hizmet dökümünü detaylı görebilmek için e devlet Giriş SSK Hizmet Dökümü Sorgulama adımlarının sırasıyla izlenmesi gerekmektedir. E- devlet sistemine giriş yaptıktan sonra hizmet dökümü sorgulama işlemlerinin yanında, ne kadar emekli maaşı alınacağı ve emekli ikramiyesi hesaplama işlemleri de yapılabilir. Sistem, her kişi için özeldir. Bu bakımdan sistem üzerinden ikametgah adresi güncellenebilir, ihtiyaç halinde emeklilik belgesi alınabilir ya da devlet dairelerine ait tüm işlemlerin sorgulatması yapılabilir.

Kamu kurumlarına ait pek çok hizmetin bilgi teknolojisi vasıtasıyla vatandaşlara sunulmasını sağlayan e – devlet sistemi üzerinden SSK hizmet dökümü, emeklilik ikramiyesi tutarı, emeklilik maaşı hesaplama, ikametgah belgesi alma, mezun olunan okulların diplomasını alma, hastane için randevu alma gibi pek çok işlem yapılabilmektedir. İnternet altyapısı ile hizmet veren sistemin akıllı cep telefonları için mobil uygulaması da bulunmaktadır. Bu sayede tüm işlemler cep telefonundan çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu da vatandaşların kuyruğa girmeden, hiçbir şekilde zaman kaybı yaşamadan kurumsal işlemleri gerçekleştirmelerini sağlar.

SSK Hizmet Döküm Belgesi Nasıl Alınır?

E – devlet üzerinden SSK hizmet döküm belgesi almak için öncelikle hangi sosyal güvenlik kurumu kategorisine ait olunduğunun bilinmesi gerekir. Kategoriler, 4 – A, 4 – B ve 4 – C olarak oluşturulmuştur. Kişi, bu kategorilerden hangisine aitse hizmet dökümünü o sayfa içinde bulabilir. Öncelikle e – devlet şifresi ile sisteme giriş yapılmalı ve ardından ait olunan kategori seçilmelidir. E devlet Giriş SSK Hizmet Dökümü Sorgulama başlığının tıklanması ikinci adımı oluşturur. Bu alanda, sistem sizden kimlik doğrulaması ister. İstenilen bilgilerin eksiksiz doldurulmasıyla size ait SSK hizmet döküm belgesine anında ulaşabilirsiniz.

E – Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E – devlet üzerinden istenilen tüm işlemlerin yapılabilmesi için şifre alınması gerekmektedir. E – devlet şifresi bulunduğunuz yerdeki herhangi bir PTT şubesinden alınabilir. 15 yaşını doldurmuş tüm T.C vatandaşları, 2 TL karşılığında e-devlet şifrelerini PTT şubelerinden alabilir, sisteme giriş yaptıktan sonra şifrelerini değiştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir