Doğum Sonrası Fiziksel Görüntünüzden Rahatsızsanız Estetik Operasyonlara Bakabilirsiniz

Doğum yapan kadınların mücadele ettiği problemlerden biri de yaşadığı fiziksel problemlerdir. Çünkü doğumla beraber değişen ciltte pek çok sorun sonradan çözülemeyecek bir hale gelir ve bunu çözmek için estetik operasyonlar şart olabilir. Doğum sonrası estetik ameliyat işlemleri, karın, meme ve benzeri bölgelerde yapılabilir. Annelerin kısa sürede normal hayata dönmesi için ve psikolojik olarak da kendisini daha iyi hissetmesi için bu estetik operasyonları şart olabilir. Hamilelik ve doğum dönemlerinde vücutta yaşanan sarkma, deformasyon ve yağlanma gibi değişimler için doktorunuza danışarak estetik operasyonu geçirebilirsiniz.

Doğum Sonrası Yapılan Operasyonlar Nelerdir?

Doğum sonrası estetik ameliyat yaptırmak istiyorsanız genelde en çok tercih edilen estetik operasyonların şunlar olduğunu söyleyebiliriz:

  • Karın germe işlemi: Hamilelikte en çok hasar gören bölgelerden biri de karın bölgesidir. Karın kısmındaki fazla yağ bu estetik operasyonunda tümüyle alınır ve sarkık deri görüntüsü de ortadan kalkmış olur. Doğum sonrası karın germe ameliyatı izle videolarına bakarak ameliyatın nasıl yapıldığını anlayabilirsiniz.
  • Liposuction: Yağ aldırma operasyonu olarak kısaca tanımlayabileceğimiz bu işlem sadece ideal kiloya ulaşıldıktan sonra yapılabiliyor.
  • Vajina daraltma işlemi: Normal doğumdan sonra vajinada genişleme olabilir ve bu ilerleyen zamanlarda cinsel hayata da olumsuz etkileri olabileceğinden vajina daraltma işlemi yapılabilir.
  • Meme dikleştirme: Meme derisi doğumdan sonra emzirme nedeniyle dokusunu ve dik formunu kaybeder. Bu nedenle memenin şekillendirilmesi için ameliyata gerek olabilir.

Doğumdan Sonra Vajina Daraltma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Doğumdan sonra vajina nasıl daraltılır sorusu yukarıda da cevap verdiğimiz gibi cinsel hayat ve annenin kendisini fiziksel olarak daha iyi hissedebilmesi için yapılan estetik operasyonlardan biridir. Normal doğumda vajina ile anüsün arası kesildiği için vajina daraltma operasyonu ile bu sorununun önüne geçilebilir.

Estetik Operasyonlarından Sonra Normal Hayata Kolaylıkla Uyum Sağlayın

Doğumdan hemen sonra vajina daraltma işlemi ve diğer estetik operasyonlarından sonra kısa sürede vücut toparlanacak ve normal hayata tekrar adapte olabileceksiniz. Normal hayata adapte olabilmek için estetik sonrası dikkat etmeniz gerekenleri doktorunuzdan öğrenmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir