Diş Tartarları Evde Nasıl Temizlenir Sorusunun Cevabı Çok Basit

Dişlerin güzel görünmesi hem sağlık hem de estetik açıdan çok büyük bir önem arz eder. Bu noktada dişlerin en büyük problemlerinden birisi diş tartarlarıdır. Diş tartarları evde nasıl temizlenir sorusu, bakım yapmak isteyen kişilerin çok sık dile getirdiği bir sorudur. Buna göre evde çok rahatlıkla bulabileceğiniz birkaç malzeme ile diş tartarlarından kurtulmak çok kolaydır.

Diş Tartarlarından Kurtulun

Diş tartarlarından kurtulmak için izlenilmesi gereken yol şöyledir;

Gerekli Malzemeler: Diş tartarları evde nasıl temizlenir konusu ile alakalı olarak bir kür yapabilirsiniz. Bu kür için bir bardak su ve bir kase dolusu ceviz yeterli olacaktır.

Yapılışı: Kürün yapılışı çok basit. İlk olarak su dolu bir kabın içine cevizleri koyun. Bunun sonrasında ise 15 dakika boyunca suyu kaynatın. Ardından ise su ve cevizlerin ılık hale gelmesi için beklemelisiniz. Ilıma işlemi bittikten sonra dişlerinizi bu karışım ile fırçalayın. Ancak bunu her zaman yapmayın. Günde bir defa ve 20 gün süresince yapmak önemlidir. Böylelikle dişlerde oluşan tartlardan kurtulmak çok kolaydır.

Başka Tarifler De Var

Diş tartarlarından kurtulmak için başka tarifler de mevcut.

Gerekli Malzemeler: Birkaç damla limon, 1 çorba kaşığı kadar karbonat, yarım çay bardağı dolusu su.

Yapılışı: Evde hazırlanacak malzemeler ile tartarlardan kurtulmak için tüm malzemeleri bir kap içine koyun ve karıştırmaya başlayın. Daha sonra diş fırçasını kullanarak bu karışım ile dişlerinizi güzel bir biçimde fırçalamalısınız. Mevcut kürü bir hafta boyunca uygulamak etkili bir sonuç verecektir.

Tartarlar Nasıl Engellenir?

Tartarları engellemenin birçok farklı yolu vardır. Bunların başında ise yenilen besinlere dikkat etmek gerekiyor. Çünkü şekerli yiyecekler dişe yapıştığı için tartara neden olur. Bunlardan uzak durulmalıdır. Ayrıca kahve ve çay tüketimi ölçülü olmalıdır. Bir diğer önemli husus ise sigaradan uzak durmak. Mümkünse sigarayı bırakın. Bunu yapamıyorsanız azaltma yoluna gitmelisiniz. Dişlerin fırçalanması da kesinlikle ihmal edilmemelidir. Böylelikle diş bölgesinde oluşacak olan tartarların önüne geçmek çok kolay bir işlem olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir