Hangi Meslek Grubundaki Erkekler Estetik Yaptırıyor?

Sadece kadınlar estetik yaptırıyor diye düşünenler; yanıldınız! Erkeklerin büyük çoğunluğu estetik müdahaleye evet diyor. Hangi meslek grubundaki erkekler estetik yaptırıyor diye merak ediyorsanız; bilişim ve bankacılık cevabı sizi şaşırtmamalı. Neden mi? İş hayatında daha başarılı, aktif olmanın yolu araştırmalara göre yakışıklı ve bakımlı olmaktan geçiyor. Bu erkeklerin iş hayatında diğerlerine göre daha fazla para kazandığı ise yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlandı.

Erkekler En Çok Hangi Estetik Türüne Meyilli?

Bakımlı ve genç görünmek herkesin hakkı. Her meslek grubunda kadın erkek fark etmeksizin kişiler daha güzel bir görünüme sahip olmak için çareyi estetik müdahalede arıyor. Bu anlamda erkeklerin en büyük destekçisi ise kadınlar. Çoğu erkek estetik operasyon için randevu almakta çekiniyor. İlk adımı atmak isteyenler eşlerinden ya da yakın arkadaşlarından yardım istiyor.

Plastik cerrahi uzmanlarına göre ise erkekler, kadınlardan daha iyi bir dinleyici. Net sonuçlar almak adına doktorun ağzından çıkan her kelimeye harfiyle uyum sağlıyorlar. Erkeklerin en çok tercih ettiği estetik türü ise saç ektirme ve burun ameliyatı.

Özellikle de 40 yaşından sonra yüz gerdirme başta olmak üzere, kök hücre tedavisi ve botoks için birçok erkek estetik uzmanlarının kapısını çalıyor. Hangi meslek grubundaki erkekler estetik yaptırıyor konusunda iş adamlarının sayısı oldukça fazla.

Burun Ameliyatı: Hokka gibi bir burun tüm kadınların hayali. Bu nedenle yüz şekli nasıl olursa olsun etraf aynı estetik operasyondan geçmiş tek tip buruna sahip kadınlarla dolu. Erkeklerde bu modaya ayak uydurdu bile. Araştırmalara göre erkeklerin de en çok burun operasyonunu tercih ettiği ortaya çıktı.

Saç Ektirme: Kadınlar saçlarının dökülmesinden sürekli şikayet etse de en çok erkeklerin kellikle mücadele ettiği bilinen bir gerçek. Hal böyle olunca saç ektirme operasyonları erkeklerin sıklıkla tercih ettiği uygulamalardan biri. Hangi meslek grubundaki erkekler estetik yaptırıyor diyorsanız saç ektirme konusunda meslek ayırt etmek imkansız. 40 yaş ve üzeri erkeklerin bir çoğu teknolojinin nimetlerinden yararlanarak istediği saça kavuşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir