Koltuk Altını Kontrol Etmeniz Önemli! 

Susam yağının genel olarak kozmetik markalar tarafından değerlendirilmesi söz konusudur. Öyle ki içeriğinde bulunan besin kaynakları ile pek çok alanda kullanımına yer verilir. Bu anlamda susam yağının faydaları ve kullanım alanları için içeriğine göz atmanız faydalı olacaktır. Arkasından saç, kirpik ya da kaşlar için dahi kullanımına geçilebilir. İçeriğinde bulunan özler ise şu şekilde;

  • Zengin olarak B6 vitaminine sahip olduğunu belirtmek gerek.
  • Fosfor ile çinko değerlerinin de yüksek olduğunu göreceksiniz.
  • Kalsiyum ile manganes açısından da değerli bir yapıdadır.
  • Son olarak içerisinde demir ile bakır da mevcut durumda.

Susam Yağı Nerelere İyi Geliyor?

Susam yağı cilde faydaları oldukça fazla. Örneğin lekesiz bir cilde sahip olmak isteyenlerin tercihi halinde olduğunu söylemek gerek. Susam yağı kullananlar da bu konuda yorumlara yer veriyor. Ciltten ziyade saç, kirpik ya da kaşlar için de kullanımına gidilebilir. Karşınıza çıkacak olan alanları ve faydalarından söz etmek gerekirse;

-Cilte Faydaları; Çinko açısından değerli olan susam yağı sayesinde cildin daha yumuşak bir hale gelmesi mümkün olacaktır. Örneğin ciltte oluşan yanıkların giderilmesi adına susam yağı temin edilebilir. Bunun dışında yaralanmalar için de yine takviye edilmesi önerilmekte. Cilt lekelerinin tedavisinde dahi kullanılıyor. Daha çok kuru cilde sahip olanlar günlük nemlendiricilerde susam yağı özlerine dikkat ediyor.

-Saça Faydaları; Baştan da belirttiğimiz gibi saçlara da etkili olduğu açıktır. Susam yağı faydaları kullanım alanları ve öneriler üzerinden yıpranmış saçlar için de kullanıldığını öğreneceksiniz. Saç derisinde meydana gelen sorunların giderilmesi için de temin edilmekte. Örneğin saç uçları sıklıkla kırılanlar susam yağı uygulamalarına geçebilir. Böylece saçlar daha hızlı uzar ve sağlıklı hale gelir.

Susam Yağı Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Susam yağının faydaları ve kullanım alanları saymakla bitmiyor. Örnek verecek olursak çeşitli deri hastalıklarının tedavisi için de uygulanabilir. Bunlar arasında sedefin ön plana çıktığını göreceksiniz. Hemen arkasından egzama sorunlarının da giderilmesi için yine susam yağı kullanılmakta. Saçlarda ise kepek sorununa yönelik yine önerilen doğal yağlardan bir tanesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir