Koltuk Altını Kontrol Etmeniz Önemli!   

Koltuk altı bakımının sadece estetik görünümler açısından önemli olmadığını belirtmek gerek. Nitekim daha çok çıkan tüylere yönelik bakıma geçilmekte. Aynı zamanda ter bezlerinden kaynaklı ortaya çıkan kokuların da önüne geçiliyor. Bunlardan ziyade koltuk altınız sağlığınız hakkında ne söylüyor merak ediyorsanız küçük belirtilerin dahi göz önünde bulundurulması önemlidir. Belirli ile kokularlardan yola çıkarak;

-Kötü Koku; Koltuk altında meydana gelen kötü kokular tirotlerde bir sağlık sorununu belli etmekte. Şöyle ki kalıcı olan bu kokulardan kaynaklı doktora başvurmanız önem arz ediyor. Yani sadece koltuk altında kızarıklık şişlik gibi durumları değil bunun dışında kokuları dahi temel alarak ciddi sağlık sorunlarının önceden teşhis edilmesi mümkün olmakta.

-Kaşıntılar; Koltuk altında meydana gelen kaşıntılar daha çok mantarın habercisi olmakta. Mantar enfeksiyonu neticesinde kızarıklar baş göstermekte. Daha çok bu tarz sorunların jilet ile bıçakla bölgenin bakımına yer verilmesi halinde ortaya çıktığı açıktır. Ancak sorunun devamlı hale gelmesi mantarın ilerlemesine neden olacaktır. Bunun için de mutlaka uzman yardımına başvurulması gerek.

Koltuk Altı Ağrılarına ve Şişliklere Dikkat!

Koltuk altında ağrı şikayetlerinin de ciddi sağlık sorunlarına işaret ettiğini belirtmek gerek. Öyle ki bu tarz ağrıların lenf nodlarının düzensiz olarak büyüdüğünü de göstermekte. Sonuç olarak bu hücrelerin büyümesi ile ortaya kanser çıkmakta. Kanser hastalıklarının belirtileri arasında gösterildiği için önemlidir. Ağrılardan ziyade koltuk altında geçmeyen şişlik için de;

  • Yine lenf nodlarına yönelik belirtiler şişlikler ile de ortaya çıkacaktır.
  • Deri üzerine çıkan bu şişlikler akabinde iltihap haline geldiğini göstermekte.
  • Yine lent kanseri belirtileri arasında da gösteriliyor.
  • Lenften ziyade meme kanseri belirtileri arasında da olduğunu göreceksiniz.

Koltuk Altı Bakımı Önemli!

Koltuk altınız sağlığınız hakkında ne söylüyor öğrenmek için elinizle yoklamanız faydalı olacaktır. Örneğin içeride dahi bulunan şişliklerin bu şekilde anlaşılması mümkün olacaktır. Bu tarz şişkinlikler ve ağrılar ileride ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Sonuç olarak koltuk altı bakımına ve kontrollere yer verilmesi önemlidir. Bakım için kozmetik ürünler de temin ediliyor. Özellikle de kötü kokuların giderilmesine yönelik kullanılmakta. Nitekim bu kokular herşeye rağmen geçmiyorsa mutlaka uzmanlara gidilmesi gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir