Bebek Battaniyesi Modelleri ve Yapılışı, Tığ İşi Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

En güzel bebek battaniye modelleri yumuşak ve kaliteli ipler ile kısa bir süre içerisinde tasarlanabilmektedir. Modellerin her biri şıklıkları ve kullanışlı yapıları ile dikkat çekmektedir. Dışarıdan satın alınan battaniyelere göre çocuklar için çok daha sağlıklı ve kaliteli bir seçim olacaktır.

Model Nasıl Yapılır?

Bebek battaniyesi modelleri ve yapılışı sırasında uyum sağlanması gereken detaylardan bazıları;

  • Modele battaniye büyüklüğünü ne kadar istediğinizi göz önünde bulundurarak başlayabilirsiniz.
  • Piyasada battaniye yünü olarak da nitelendirilen ürünleri kullanabilirsiniz.
  • Kalın bir tığ şiş bu model için uygun olacaktır.
  • 70 adet zincir çekerek modele başlayabilirsiniz.
  • İlk sıranın örülmesinden sonra ilk zincirin hemen ortasından ipi geçirerek modeli oluşturmaya başlayabilirsiniz.
  • Bu aşamadan sonra ilmeklerin içerisinden ipi yavaş yavaş çıkararak ( sökmek değil, aradan geçirerek çıkarmalısınız ) diğer uca gelmelisiniz.
  • Bunun akabinde öndeki ilmeğe bat çık yaparak modeli oluşturmaya devam edebilirsiniz. Bu model aynı zamanda yalancı Tunus İşi olarak da nitelendirilmektedir.

Bebek battaniyesi modelleri ve yapılışı sırasında bu adımların tamamlanması ile muhteşem bir battaniye ortaya koyabilirsiniz. Battaniyenin her bir köşesinde farklı süslemelere de yer verebilirsi. Önemli olan nokta süslemelerin bebeklere uygun olması ve onların cildini tahriş etmemesidir. Boncuk ya da pul gibi minik boyutlu ürünler ile süsleyecekseniz özellikle monte işlemini sıkı yapmalısınız. Aksi takdirde çocuklar için tehlikeli olabilir.

Modeli Kullanmadan Önce Muhakkak Yıkayın

Bebek battaniyeleri ve yapılışları aşamasının tamamlanmasının hemen akabinde muhakkak gerekli olan yıkama işlemleri de tamamlanmalıdır. Modelin yapısının bozulmaması ve ipin de deforme edilmemesi için yünlülere özel olan deterjanlar ile ve 30 derece ya da daha düşük sıcaklıklarda yıkamalısınız. Aksi takdirde tiftiklenmeler ve küçülmeler söz konusu olabilmektedir.

Bebek battaniye modelleri muhakkak dermatolojik olarak test edilmiş olan iplerden üretilmelidir. Bu modellerin kendini gösterebilmesi için renkli olanları tercih edebilirsiniz. Bebeklerin ciltlerinin hassasiyeti de göz önünde bulundurularak işlemler gerçekleştirilmelidir. Kısa sürede hem çocuğunuzun cildine hem de bütçenize dost modeller tasarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir