İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri Anlatımlı, İğne Oyası Havlu Kenarı Anlatımlı Yapılışı

İğne oyası havlu kenarı çeyizlerde olmazsa olmazdır. Hem hediyelik hem de çeyizlik havlu kenarı oyaları yapabilirsiniz. İğne oyası ile havlu kenarı yapmayı bilmiyorsanız İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri Anlatımlı olarak paylaşacağız. İğne oyası yapmak ev kadınlarımızın eskiden beri sürdürdüğü bir gelenek haline gelmiştir. Her anne çocuklarının çeyizi için havlu kenarı hazırlar. Havlu kenarı örnekleri arasından en gösterişli ve aynı zamanda en zarif olanını seçerek İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri Anlatımlı açıklamalar yardımıyla örmeye başlayabilirsiniz.

Değişik Iğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

İğne oyası ile havlu kenarı tığ ile örülen havlu kenarı örneklerine göre daha zor olarak görülebilir. Ancak iğne oyası havlu kenarı da tığ ile yapılanlar kadar kolaydır. İğne oyası havlu kenarı açıklamalı anlatım sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Iğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri Anlatımlı

Sizler için iğne oyası ile havlu kenarı nasıl yapılır bunu anlatacağım. Oldukça basit olan iğne oyası havlu kenarının yapılışına geçelim:

  • Havlu kenarına zürafa yaparak başlıyoruz. 12 tane zürafa yapıyoruz. İlk olarak dağımızı yapacağız
  • Her sırada sağdan ve soldan bir zürafa azaltarak dağımızı oluşturacağız.
  • Dağımız bittiğinde yeşil renkli ip bile baştan beşinci zürafaya iğnemizi batıp düğüm atıyoruz. Bir sonraki zürafaya iğnemizi batıp oraya bir göbek oluşturuyoruz. Tekrar iğnemizi batarak geri dönüyoruz. İğnemizi yeşil ipin arasına batıp küçük pırpır yapıyoruz.
  • Pır pırın içine batarak yukarıya dönüyoruz ve tekrar pırpırın içine batarak kenarına pırpır yapıyoruz.
  • Tekrar göbeğe batarak aşağı dönüyoruz ve sonra ikinci pırpırın içine batıyoruz ve tekrar aynı pırpırın içine batarak yanına pırpır yapıyoruz ve tekrar aşağıya dönüyoruz.
  • Pırpırın içine batıyoruz ve tekrar aynı pırpırın içine batarak kenarına pırpır yapıp tekrar aşağıya dönüyoruz. Bu şekilde yaprağımızı oluşturmuş olduk ve tekrar aynı zürafanın altına batarak düğüm atıyoruz.
  • Yaprağımızı oluşturduktan sonra çiçek yapımına geçiyoruz. Yeşil renk ip ile yapmış olduğumuz pırpırların ucuna çiçek yapacağız.
  • Çiçek yapımı için pembe renkli ip kullanabilirsiniz. Pembe ip için her pırpırın içine sinek kanadı yaparak havlu kenarı modelimizi tamamlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir