Bebek Patiği Yapılışı Resimli Anlatım, Bebek Patikleri Ve Yapılışları – Resimli Bebek Patik Örnekleri Ve Yapılışı

Kadınlarımız daha hamileliğin ilk aylarından itibaren bebekleri için hazırlık yapmaya başlarlar. Doğacak bebekleri için kendi elleriyle çeşit çeşit patikler örmek isterler. Babaanneler ve anneanneler de bebeklerinin minik ayakları üşümesin diye onlara muhteşem patikler ortaya koyarlar.

Önceden patik modelleri sınırlıydı çünkü sadece etrafımızdaki insanlar yardımıyla patik modelleri çıkarabiliyorduk. Ancak günümüzde doğacak bebekler çok şanslı. Onlar için örülebilecek yüzlerce patiğe internet üzerinden ulaşılabiliyor. Anneler de bebekleri için yüzlerce patik arasından en güzelini seçip bebekleri için örmeye başlıyorlar. İnternet sayesinde pek çok Bebek Patiği Yapılışı Resimli Anlatım bulunmaktadır. Çağımızın bize sağladığı avantajlar sayesinde istediğimiz patik modelini seçip yapılışını kolayca öğrenebiliyoruz.

Tığ Işi Bebek Patiği Yapımı Resimli Anlatım

Tığ ile yapılan Bebek Patiği Yapılışı Resimli Anlatım yardımıyla bebeğiniz için minik patikler yapabilirsiniz. Anlatımına geçelim:

  • Patiğimize 34 ilmek ile başlıyoruz. Birer ilmek başlangıç ve bitiş ilmekleri olduğu için 32 ilmekten örneğimizi çıkaracağız.
  • Örgü boyunca ilk ilmeği örmeden alıp son ilmeği ters örerek bitireceğiz.
  • İlk sırada ilk ilmeği örmeden alıp 2 ilmek ters iki ilmek düz örerek sırayı tamamlıyoruz.
  • İkinci sırada da iki ters iki düz örerek lastik örgü yapıyoruz. 16 sıra boyunca iki ters iki düz örmeye devam ediyoruz.
  • Daha sonra ayağının üst kısmının yapılışına geçiyoruz. 17. Sırada 22 ilmek örüp geri dönüp 10 ilmek daha örüyoruz.
  • Sırada dönüp 10 ilmek ters örüyoruz.
  • Sırada 10 ilmek düz örüyoruz ve 20. Sırada 10 ilmek ters örüyoruz. Bu şekilde bir sıra boyunca düz sonraki bir sıra boyunca ters örerek 28. Sıraya kadar örüyoruz.

Tığ İşi Bebek Patik Kenarı Yapılışı

Bebek patiğinin 28. Sırasına kadar örülüşünü anlatmıştık şimdi de patiğin kenarını ve tabanını anlatacağız.

  • sırada sağ taraftaki şişte 12 ilmeğimiz bulunmaktadır ve bu şişe 7 ilmek ekliyoruz. 10 ilmeğimiz ortada duruyor ve 7 ilmek de sol tarafa ekliyoruz. Yani sağ ve sol şişe yedişe tane ilmek ekliyoruz.
  • Daha sonra ipimizi bağlıyoruz ve sonuna kadar örüyoruz. kenarı için 7-8 sıra düz örüyoruz ve daha sonra bebek patiği yapımının tabanını örüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir