Dantel Pike Takımı Yapılışı, Çeyizlik Dantelli Pike Takımı Modelleri

Dantel Pike Takımı Yapılışı çok emek isteyen bir uğraştır. Çeyiz bohçalarının en emek verilerek yapılanı galiba dantel pike takımlarıdır. Pikelerinizi dantel işlemeler ile harika bir görünüme sokabilirsiniz. Dantel işlemeli pikeler yatak odanızı harika romantik bir ortama dönüştürebilirsiniz. Eğer tığ işi yapmayı biliyorsanız büyük markaların süslü pikelerini onlarca para dökmenize gerek yok. Kendi yaptığınız el işi dantel işlemeli pike takımları ile yatak odanızı düşük maliyete güzelleştirebilirsiniz. Eğer tığ işi yapmayı biliyorsanız Dantel Pike Takımı Yapılışı size kolay gelecektir. Anlatımlı yardım alarak kendi pikenize dantel örerek zariflik katın.

Tığ İşi Dantel Pike Takımları

Pike Dantel Modelleri 2015 yılından beri çok yaygınlaşmıştır. Pikelere dantel ile zariflik ve şıklık katılarak el emeği ile daha da güzelleştiriyoruz. Çeyizlik dantel pike takımları için elinizde hazır bulunan dantelleri de kullanabilirsiniz. Kendi çeyiziniz için hazırladığınız ve yıllardır sandıkta duran dantel yatak örtülerini çıkarıp kendi kızınızın ya da oğlunuzun çeyizi için dantel pike takımlarına dönüştürebilirsiniz. Artık demode olarak sayılan dantel yatak örtüleri günümüzde pikelere işlenerek moda haline gelmiştir. Pahalı markaların fabrika çıkışlı pike takımlarını almaktansa kendi çeyizinizdeki dantel takımlarını kullanarak ortaya harika bir dantel pike takımı çıkarabilirsiniz.

Pike Takımı Örnekleri Ve Yapılışları

Dantel pike takımları birçok farklı modeli bulunmaktadır. Beyaz ördüğümüz dantelleri renkli pikelere işleyebileceğiniz gibi bembeyaz bir şıklık da ortaya çıkarabilirsiniz. Beyaz olarak tığ ile yaptığınız danteller için en çok açık pembe, mor, buz mavisi gibi pikeler tercih edilmektedir.

Dantel pike takımlarının yapılışı iki aşama ile gerçekleşmektedir. Bunlar dantel örmek ve danteli pikeye işleme aşamalarıdır.

  • Öncelikle dantel yapımı ile başlanmalıdır. Pike boyutuna uygun büyük danteller örmeye başlamalısınız. Dantelin modelini kendi zevkinize gör seçebilirsiniz.
  • Kendi dantelinizi oluşturduktan sonra dantellerinizi satın almış olduğunuz düz pikelere geçirme aşamasına geliyoruz
  • Bu aşamada dantelleri pikeye işlemek kolay gibi görünse de aslında çok fazla el emeği ile ortaya çıkmaktadır.
  • İnce işçilik yaparak el emeği dantellerinizi hazır aldığınız düz pikeler üzerine dikiş makinesinin de yardımıyla geçirdiğimizde çeyizlik dantel pikemiz hazır olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir