Motifli Bebek Battaniyesi Anlatımlı, Bebek Battaniyeleri ve Bebek Battaniyesi Modelleri

Anti bakteriyel bebek battaniyesi ipi ile bebekleriniz için sağlıklı ve yumuşacık battaniyeler örebilirsiniz. Sizlere Motifli Bebek Battaniyesi Anlatımlı bir şekilde aktaracağız. Bu motifli bebek battaniyesi için gerekli olan malzemeler şunlardır:

  • Beyaz ve pembe ip ( pembe olan ipin rengini siz kendi isteğinize göre seçiniz.
  • 2 buçuk numara tığ

Bu bebek battaniyesi için önce motifleri yapacağız. Bu battaniye modelinde motifler ayrı ayrı yapılıp daha sonra birleştiriliyor. Şiş ile yapılan bebek battaniye modelleri genellikle tek seferde örülebilirken tığ ile yaptığımız motifli bebek battaniyeleri ayrı ayrı yapılıp daha sonra birleştiriliyor.

Motifli Battaniye Örnekleri Yapılışı

Motifli Bebek Battaniyesi Anlatımlı olarak nasıl yapıldığını anlatalım.

  • Pembe ip ile sihirli halka yaparak başlıyoruz ve içine 16 tane sık iğne yapıyoruz. Ve ipi sıkarak bir halka elde ediyoruz
  • İlk sık iğnenin hemen başına batarak tığda duran ilmeğimizi çekip kaydırıyoruz.
  • Daha sonra 7 zincir çekiyoruz ve tığımızın ucuna ip alarak bir sık iğne atlayıp diğer sık iğnenin başına batarak 3 kerede çektiğimiz trabzan yapıyoruz.
  • Aralarda 3 zincir çekip tığımızın ucuna ip alarak bir sık iğne atlayıp diğer sık iğnenin diğer sık iğnenin hemen tepesine 3 seferde çektiğimiz trabzan yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar gidelim.
  • Şimdi çiçeğimizin üst kısmının dolgularını yapacağız. 4 zincir çekiyoruz ve hemen karşıdaki trabzanın tepesine batıyoruz. 3 zinbir çekerek motifi ters çeviriyoruz ve 4 zincir çektiğimiz yerin arasına tam 6 tane trabzan yapıyoruz.
  • Tekrar modeli çeviriyoruz ve kendi altındaki kısma batarak tam 5 trabzan da oraya yapıyoruz. Yaptıktan sonra dolgulu bir görünüm için ilk yaptığımız altılı trabzanın hemen dibine batarak örüyoruz. Bu şekilde çiçeğimizin külah şeklinde ilk yaprağı oluşmuş oldu.
  • Tekrar aynı işlemleri yaparak tam bir çiçek motifi oluşturuyoruz.

Motifli Bebek Battaniyesi Birleştirme

Daha önce motiflerini yapımını anlatmış olduğumuz bebek battaniyesinin nasıl birleştirileceğini anlatacağız. Öncelikle motiflerin dizilimini yapın. Genellikle bir motifli bir motifsiz olarak dizmeyi tercih ederiz. Ve dizilimi yaptıktan sonra birleştirmeyi önce yatay sonra dikey olarak ya da önce dikey sonra yatay olarak yapabilirsiniz. Bebek battaniyelerini motifler içte kalacak şekilde üst üste koyup sık iğne yaparak battaniyemizi dikiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir