Mum Çeşitleri

Mum türlerimiz çeşitli boy, ebat ve kokuda sizleri bekliyor. Sitemizde yer alan mum çeşitleri en kaliteli malzemeden üretilmiştir. Vermiş olduğunuz şamdan mum çeşitleri siparişinizin   teslimatını çok kısa sürede yapıyoruz. Toptan mum fiyatları indirimimize de göz atmayı ihmal etmeyin.

 

Mumları ortam aydınlatması için mekanınıza eklemek çok güzel bir yoldur. İhtiyaçlarınıza en uygun stili seçebilmeniz için ve size sunduğumuz çeşitli mumları keşfetmek için sitemize giriş yapın.

Gerçek Alevli Mum Ve Alevsiz Mumların Farkı

Masa aydınlatması birçok organizasyon kurumunun, listeye eklediği en son şey olsa da, kesinlikle en önemli konulardan biridir. Sizin için neyin işe yarayabileceğini bulmak için öncelikle iki ana mum türü arasındaki farklılık ve benzerliklerden bahsetmek istiyoruz.

 

Gerçek Alevli Mumlar

Gerçek alevli mumların özellikleri şunlardır:

 1. Geniş çapları vardır, böylece mum yağlarını dışarı damlatmadan içlerinde tutarlar
 2. Alevleri gerçek, sıcak ve titrektir.
 3. Ucuzdur.
 4. Kullanmak için genellikle bir mumluğa ihtiyaç vardır

Alevsiz Mumlar

Alevsiz mumların özellikleri şunlardır:

 1. Mum yağı damlama problemi yoktur.
 2. Pille çalışır ya da pil masrafını azaltmak için elektrikle şarj edilen türleri vardır.
 3. Uzun ömürlüdür.
 4. Gerçek alev olmadığı için güvenlidir.
 5. Bulunduğu ortama potansiyel olarak zehirli, gazlar salmaz.
 6. Rüzgar vb. hava koşullarından etkilenmez.

Her İki Mum Çeşidinin Ortak Özellikleri

Her iki mum çeşidinin özellikleri şunlardır:

 1. Her iki mum çeşidi de restoran, bistro ya da kafelerde veya gerçekleştirilmesi istenen organizasyonlarda, otellerde ve spalarda kullanılabilir.
 2. Her ikisi de rahat, davetkar bir ortam sağlarlar.

Doğru miktarda ışık, samimi atmosferin neşesini yoğunlaştırır. Böylece daha eğlenceli ve cazip bir ortam yaratırsınız.

Geniş mum seçeneklerimiz yemek davetlerinizde y öngördüğünüz görüntüyü yaratmanıza izin verir. Mum ışığında bir atmosfer oluşturmak için, size sunduğumuz mumları restoranın yemek masalarına ekleyin veya dinlendirici sakin bir görünüm için, resepsiyon alanınızın etrafında ya da spa’nızı çevreleyerek kullanabilirsiniz.

Gerçek Alevli Mumlara Genel Bakış

Mekanınızın görünüşünü ve dokunuşunu kişiselleştirmenize izin veren çeşitli geleneksek mumları size sunuyoruz. Otantik sıcak alevlerle odanın havasını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Mum Çeşitleri

Mum çeşitleri şunlardır:

 • Parafin Mumları

Parafin, mum yapımında en sık kullanılan malzemedir. Uzun sütun mumlarda istenen sertliği ve sabit duruşu sağlamak için kullanılan, yüksek erime noktasına sahip bir petrol yan ürünüdür. Birçok mum kokusu ve boyası özel olarak parafine uyumlu olarak üretilmiştir. Bu nedenle kokular ve renkler parafinle kullanıldığında daha güçlü ve canlıdır.

 • Soya Balmumu Mumları

Soya mumları kirletici içermez ve diğer malzemeler gibi benzin, karbon vb. yan ürünleri havaya salmaz. Balmumu ayrıca diğer mumlardan daha düşük sıcaklık noktasında yanma özelliğine sahiptir. Parafinle imal edilen mumlara oranla, %30-50 daha uzun dayanır.

 • Palm Yağı Balmumu Mumları

Diğer balmumlarından daha kalın olan palm balmumu, parafin ve soyadan daha fazla çevre dostudur. Biyolojik olarak kendi kendine parçalanabilir. Hurma yağından elde dilen yağ asitlerinin yüksek sıcaklık ve basınç altında işlem görmesi ile elde edilir.

 • Balmumu Mumları

Doğal balmumu mumları, yanma sırasında astım ve alerjiye neden olabilecek kirleticileri azaltarak, havanın temizlenmesini sağlar. Serinletici doğal bir aroması vardır ve genellikle tatil mumları olarak  kullanılır.

 • Sıvı Mum Yağları

Mineral veya parafin yağı gibi çeşitli yağlardan yapılan bu mumlar ,yandıkların da ortama duman ve kurum salmazlar. Eritilmiş balmumuyla uğraşmanıza gerek kalmayacağından geleneksel mumlara karşı temiz bir alternatif olarak da kullanılır. Ayrıca saatlerce yandıktan sonra bile harika görüneceklerdir.

Mum çeşitleri hakkında öğrenmek istediğiniz daha başka noktalar varsa, lütfen iletişim adresinizden bizimle bağlantı kurun.

Not: Bu görseller https://www.tutsucesitleri.com/mum sayfasından alınmıştır. Bizimle görsellerini paylaştıkları için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir