Sönmeyen Mum

Sönmeyen mumlarımız özel günleriniz için istediğiniz renk ve çeşitte hazır bulunuyor. Sönmeyen mum alarak sevdiğiniz kişiye şaka yapmayı planlıyorsanız o zaman tam da doğru yerdesiniz demektir. Sönmeyen mum dendiğinde aynı zamanda bitmeyen mum ya da pilli mum akla gelebilir.

Bunları birbirinden ayırmak gerekir. Pilli mum  demekle Ledli mumlar kastedilir. Bunlar gerçek alevi olmayan ve led ışığı ile yanma hissini oluşturan mumlardır. Bitmeyen mum ise, kullanıldığı sürece eriyen mumu kendi kabında biriktirir ve daha sonra tekrar kullanılır. Böylece bitmeyen mumun kullanım süresi normal bir muma göre  çok uzun olur.

Bizim konumuz olan sönmeyen mum ise yakıldıktan sonra gerçek alevi üflenerek söndürüldüğü halde, anında tekrar alev alan bir tür şaka mumudur.

Sönmeyen Mum Nedir?

Sönmeyen mumu tıpkı diğer mumlar gibi, kullanmak istediğiniz alana yerleştirin. Örneğin sönmeyen mumunuzu doğum günü pastasına yerleştirebilirsiniz. Daha sonra mumu kibrit ya da çakmak kullanarak yakın. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, mumun ilk 30 sn. boyunca yanmasını sağlamaktır. Daha önce üflenirse sönmeyen mum özelliğinden yararlanılamaz. 30-45 sn. sonra mum üflenir. Üflenen mum önce söner ve 1-2 saniye gibi çok kısa bir zaman içinde kendiliğinden tekrar yanar. Mumu tekrar söndürseniz de yine çok kısa zamanda tekrar yanacaktır.  Yapılışındaki teknik nedeniyle bu mumun üflenerek söndürülmesi mümkün değildir.

Konuklarınızı şaşırtacak bir başka detay da mum ne kadar hızlı üflenirse, tekrar yanma süresi o oranda kısalır. Yani söndürmek için daha çok çabalamak, mumun daha çabuk yanmasını sağlar. Ve tabii bunun anlamı, ortamda da daha bol heyecanlı kahkahalar uçuşmasıdır.

Sönmeyen Mum Neden Sönmez?

Sönmeyen mum imalatı sırasında, bu konsepte uygun olarak imal edilir. Yapılma aşamasında bu mumun fitiline çok küçük magnezyum parçacıkları tutturulur. Mum sönmesi için üflendiğinde normal bir mum soğuk hava ya da rüzgarla karşılaştığı için ısısı düşer ve söner.

Oysaki sönmeyen mumun fitilinde bulunan magnezyum parçacıkları çok daha düşük ısı ile de alev alır. Yani fitil söndüğü halde, mum yağının kendi ısısı magnezyum parçacığının tekrar alev alması için yeterlidir. Böylece bir anda söner gibi olan fitil tekrar ateş alır.

Bu söndürme işlemi kaç kere yapılırsa yapılsın, sonuç değişmeyecektir. Üstelik daha çok ve daha hızlı üflendikçe yanma mekanizması için gereken oksijen ortama daha çok verileceği için yanma daha da hızlı gerçekleşecektir.

Partinize renk katmak ve konuklarınız güldürüp, şaşırtmak için bu ürünleri kullanabilirsiniz. Özenle hazırlayıp beğeninize sunduğumuz web sitemizde sönmeyen mumlar çeşitli renklerde ve çoklu paketlerde satılıyor.

Sönmeyen Mum Nasıl Söner?

Bu konuda önemle hatırlatmak istediğimiz bir nokta var. Sönemeyen mumunuzu söndü diye düşünerek çöpe ya da başka bir yere atmayınız. Sönmeyen mum, ancak üzerine bol miktarda soğuk su dökülerek söndürülür. Bu nedenle mumunuza bolca soğuk su döküp, gerçekten söndüğünden emin olduktan sonra çöpe atın. Soğuk su mumun ısısını, magnezyumun tekrar alev alamayacağı kadar düşürür.

Partilerinizde Yanınızdayız

Sitemizden sipariş edeceğiniz sönmeyen mum çeşitleri sizin bildirdiğiniz adrese teslim edilir. Doğum günü ya da farklı partileriniz için kullanabileceğiniz diğer parti malzemeleri, ev dekorasyon malzemeleri, dekoratif mumlar, fener mumlar, sönmeyen mum çeşitleri ve bunun gibi istediğiniz pek çok hediyelik için sitemizi detaylı olarak inceleyiniz.

Mutlaka kendi tercihinize uygun ürünler bulursunuz. Bırakın partinizin daha da eğlenceli, keyifli ve renkli olması için biz de üstümüze düşeni yapalım.

Not: Tüm sönmeyen mum ve ledli mum çeşitleri https://www.tutsucesitleri.com/mum sitesinden alınmıştır. Görselleri kullandığımız için memnunuz. Siteye teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir